Funkcjonalność odzieży

Obok bezpieczeństwa i jakości funkcjonalność jest trzecim najistotniejszym czynnikiem wyróżniającym odzież. COCCODRILLO. Pod tym hasłem kryją się wszelkiego rodzaju rozwiązania techniczne, które ułatwiają codzienne użytkowanie naszej odzieży. Przykłady stosowanych rozwiązań:

 

Aby poprawić walory użytkowe odzieży COCCODRILLO w asortymentach wierzchnich takich jak kurtki, śpiwory, spodnie ocieplane, pajace zimowe stosowana jest impregnacja zabezpieczająca przed negatywnym oddziaływaniem czynników zewnętrznych. Ze względu na przeznaczenie odzieży stosowane są dwa rodzaje impregnacji:

- podstawowa, której zadaniem jest chronić dziecko przed przemoknięciem w sytuacji kiedy np.. w drodze do szkoły złapie je deszcz aż do momentu kiedy dziecko znajdzie bezpieczne schronienie. W przypadku tych modeli możliwe jest powierzchniowe wchłanianie wody, jednak tkanina nie powinna przesiąknąć.

- zaawansowana, stosowana w odzieży przeznaczonej do uprawiania sportów zimowych. Jej zadaniem jest ochrona przed przemoknięciem w warunkach bezpośredniego i mechanicznego kontaktu tkaniny wierzchniej ze śniegiem.

W przypadku tego rodzaju impregnacji, krople wody utrzymują się na powierzchni i spływają z tkaniny nie dopuszczając do zamoknięcia materiału wierzchniego

© ® Coccodrillo
kids are kids